розумний будинок

Розумне освітлення: чи можна включати світло по оплеску?

Сучасні системи «розумний будинок» володіють різноманітними можливостями. У продажу є універсальні прилади, до яких можна підключити будь-який сенсор і виконавчий пристрій; також є спеціалізовані. Другий варіант актуальний для тих, хто не може дозволити собі купити повний або універсальний комплект, який зможе управляти всіма зручностями в будинку. Прикладом спеціалізованого рішення є розумне освітлення – дистанційне керування світлом по оплеску або з мобільного телефону. У продажу є багато варіантів подібного обладнання від різних виробників, але кращими по праву вважаються наступні бренди:

  • CLAPS або український аналог CLAP. Під цими марками випускається широкий модельний ряд апаратури, яка може управляти включенням і виключенням освітлення по оплеску. Це компактні пристрої, які не займуть багато місця. Вони вставляються в розетку, є безпосередньо вимикачами або встановлюються в них. Найчастіше, це універсальні вимикачі, які монтуються на місце звичайного. Управління здійснюється оплеском без сильної напруги; можна налаштовувати на інтенсивність звуку в залежності від геометрії простору.
  • Clapper – популярна марка акустичних вимикачів, яка частіше зустрічається за кордоном. Має високу чутливість і автоматичне налаштування спрацьовування. Він спрацьовує тільки на оплеск, тобто, різкий і інтенсивний звук.
  • ЕКОСВІТ-Х-300-Л – вітчизняна розробка від виробника НООТЕХНІКА. Пристрій дозволяє комутувати по оплеску навантаження до 300 Вт. Можна регулювати поріг чутливості в межах від 30 до 150 дБ. Володіє максимально простим монтажем і можливістю установки в компактні розподільні коробки.

Де можна використовувати вимикач світла по оплеску?

Подібний пристрій є актуальним для всіх приміщень, в яких звичайний побутовий шум не перевищує поріг спрацьовування вимикача. Найчастіше подібні пристрої встановлюються в підсобних приміщеннях, в коридорах, в туалетах. Зручність в його використанні очевидна, але є і нюанси. Один з них полягає в складності включення світла в ті моменти, коли руки зайняті, – тоді доводиться імітувати звук оплеска голосом, що буде, м’яко кажучи, безглуздо виглядати; краще використовувати комбіновану систему управління освітленням, коли можна управляти за допомогою оплеску, звичайним вимикачем і з дистанційного пульта або мобільного телефону.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *