система розумний дім

Огляд ключових функцій системи «розумний будинок»

Сучасна система розумний дім для квартири являє собою інтелектуальне управління інженерними системами та обладнанням в автоматичному режимі. Користувач отримує повний контроль над будинком під час відсутності, багато вільного часу, позбувшись від налаштування електрообладнання вручну і контролю за температурним режимом і освітленням. Наявність підсистеми безпеки можна тримати ситуацію під контролем за тим, що відбувається в будь-якому приміщенні, при необхідності вивчаючи картинку з камер відеоспостереження. Індивідуальний сценарій роботи кожної підсистеми, включаючи опалення, кондиціонування повітря, освітлення, підвищує рівень комфорту і технологічності на довгі роки.

Основні функції «розумного будинку»

Система «розумний будинок» включає важливі функції, до числа яких відносяться підсистеми:

  • Освітлення
  • Клімат-контроль
  • Безпека
  • Вентиляція
  • Мультимедіа
  • Управління

Підсистема освітлення включає управління кожної зони або квартири в цілому. Для запуску в роботу можна використовувати голосове управління, смартфон, розумні вимикачі, планшет, універсальний пульт. У сценарій освітлення входить регулювання яскравості, різнобарвне підсвічування.

Підсистема клімату спрямована на підтримку комфортної температури в кожній кімнаті, де встановлені кондиціонери, калорифери, теплі підлоги та інші нагрівачі. Злагоджена і попередньо налаштована робота опалювальних приладів дозволить організувати комфортний мікроклімат у всьому будинку або окремій кімнаті, використовуючи планшет або смартфон.

Підсистема безпеки спрямована на запобігання та оперативне усунення позаштатних ситуацій. При позаштатній ситуації, наприклад, протіканні води, буде перекрита її подача, витоку газу – газовий клапан, пожежі – активується система пожежогасіння, несанкціонованому проникненні в будинок – включається звукова сигналізація і камери відеоспостереження. Інформація про проблему миттєво надходить власнику квартири який вживає заходів і викликає служби екстреної допомоги.

Підсистема вентиляції контролює рівень вуглекислого газу і ступінь забруднення повітря. Якщо задана норма перевищена, включає установку припливно-витяжної вентиляції. Для очищення повітря від пилу передбачені очищувачі вбудованого типу.

Підсистема мультимедіа об’єднує в одну мережу кілька мультимедійних пристроїв з ідеальною якістю звучання і зображення. Створення і відтворення плейлистів тепер можливо в окремій кімнаті і по всьому будинку. Розподіл аудіопристроїв дозволить  економити місце, що використовується під громіздкі підсилювачі і колонки.

Підсистема управління дозволяє контролювати і запускати в роботу всі функції з будь-якого мобільного пристрою, панелі і універсального пульта, через додаток за допомогою голосу.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *